SEARCH.CRYSTAL.cz

Tentokrát Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí je již řadu let vyhledávaným letoviskem. V letních dnech nabízejí čistou vodu ke koupání veselské pískovny zasazené do překrásné scenérie lesů a polí. Cyklisté vychutnávají požitek z jízdy po hrázích rybníků, kterých se v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko na rozloze 700 km2 prostírá 460. Celková vodní plocha v CHKO Třeboňsko zaujímá dvanáct procent území, což je v Čechách zcela ojedinělé. Téměř padesát procent území CHKO je zalesněno a protkáno spoustou lesních cest s upraveným povrchem, ideálních pro jízdu na kole.
Severozápadně od Veselí se rozprostírají Blata, jedinečná krajina se svéráznou přírodou i lidovou architekturou - blatským barokem. Z Veselí vede na Blata Weisova stezka. Po ní chodíval hudební skladatel a sběratel lidových písní Karel Weis sbírat lidové písně a zvyky, které uspořádal do patnáctidílné sbírky Český jih a Šumava v Písni. Lze po ní dojít až k 5,5 km dlouhé naučné stezce Borkovická blata, která seznamuje s bývalou těžbou rašeliny, vzácnými rostlinami a živočichy. Poloha Veselí v centru jižních Čech umožňuje podnikat jednodenní výlety na kole i hromadnou dopravou na vyhledávané hrady a zámky.

Platnost obrázku vypršela.

Tato fotografie dokazuje, že Veselí nad Lužnicí patří k vyhledávaným místům jižních Čech.
K tomu, aby se návštěvníci města a jeho okolí cítili příjemně, slouží již od roku 1994 informační a kulturní středisko města. Turisté zde získávají přehled o možnostech ubytování, stravování, kulturního i sportovního vyžití, naleznou zde široký výběr map regionálních i speciálních, dále publikace o městě a regionu i videokazetu Pozvánka do jižních Čech.
Informační a kulturní středisko sídlí společně s redakcí měsíčního zpravodaje Veselsko v budově městského úřadu na náměstí T. g. Masaryka. Spojení informačního a kulturního střediska s redakcí místního zpravodaje ve velmi osvědčilo, umožňuje všestranné využití získaných informací. V současné době středisko turistům poskytuje veškeré standardní služby v českém, německém i anglickém jazyce.
Kromě poskytování nejrůznějších informací zprostředkovává středisko levné ubytování pro celé rodiny i jednotlivce v soukromí. Jedná se o ubytování I. kategorie v rodinných domcích se zahradou, s možností bezpečného uložení kol i zaparkování automobilu. Středisko se podílí na přípravě kulturních a sportovních akcí ve městě. Mimo hlavní sezónu se zabývá především zhotovováním nových propagačních materiálů, přípravou na výstavy cestovního ruchu Regiontour v Brně a Holiday World v Praze, kterých se účastní společně s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu. Snahou střediska je nabídnout návštěvníkům zajímavý program, aby se zde zdrželi co nejdéle.

Marie Hadravová

Informační a kulturní středisko města Veselí nad Lužnicí
Nám. T. G. Masaryka 25, 391 81 Veselí nad Lužnicí, tel./fax: 0363/582 322, e-mail: město@veselí.cz, www.veseli.cz
  • poskytuje informace o Veselí nad Lužnicí a Veselsku
  • zprostředkovává ubytování a stravování
  • je spolupořadatelem kulturních akcí ve městě (koncerty, zájezdy, výstavy)
  • vydává místní noviny Veselsko
  • vydává a prodává mapy, průvodce, videokazetu S Budvarkou na Veselských blatech a další propagační a informační materiály